aaa Aktualności
Jesteś tutaj:  Start Aktualności
Aktualności
Przedruk z portalu Moja Ostrołęka Drukuj

Ogródki działkowe Czeczotka z lotu ptaka (wideo)

altHistoria Rodzinnego Ogrodu Działkowego Czeczotka w Ostrołęce sięga roku 1976. Wówczas teren obecnych działek był zachwaszczonym, piaszczystym kawałkiem gruntu, który nie wyglądał wtedy na dobry teren pod uprawy. Dziś prezentuje się nieco inaczej.

U zbiegu ulic Witosa, Traugutta oraz alei Wojska Polskiego ma swój początek zielony teren Rodzinnego Ogrodu Działkowego. 

REKLAMAW sąsiedztwie działek jest m.in. miejski stadion i pływalnia, a z drugiej strony rozpoczyna się przemysłowa część miasta - zakład Stora Enso, który w latach powstawania działek nosił nazwę Ostrołęckie Zakłady Celulozowo-Papierniczea. Nazwę ogrodu wzięto od jednego z dopływów Narwi - rzeczki Czeczotki, która płynie przez tereny działek.

W 2016 roku ROD Czeczotka świętował swoje 40-lecie. Okrągły jubileusz połączony był wówczas z rokrocznie obchodzonym Dniem Działkowca. Podczas imprezy odznaczono zasłużonych działkowców, ale też integrowano się w gronie właścicieli ogródków. Dziś mija już 42 lata od powstania działek. Wielu ostrołęczan, tych młodszych i tych dużo starszych, z ogrodami ma mnóstwo niezapomnianych wspomnień. Jakie są wasze wspomnienia?


 
 
 
 
Posiedzenie Zarządu Drukuj
W dniu 17.04 br. odbyło się posiedzenie Zarządu naszego Ogrodu. Podsumowano na nim przebieg zebrań sprawozdawczych sektorów.  Omówiono sprawy poruszane na tych spotkaniach. Najwięcej uwagi poświęcono podtopieniom działek, wyrzucaniu śmieci na alejki i aleje, wjazd na działki bez zezwolenia i inne. Wszyskie te sprawy będą omawiane na Konferencji Sprawozdawczej naszego Ogrodu. Uczestnicy zebrań pozytywnie zaopiniowali wszystkie projekty materiałów Zarządu i Komisji Rewizyjnej  na konferencję, która odbędzie się 28.04.2018 r.
Dokonano zmian użytkowników działek i podjęto uchwały w sprawie terminu otwarcia bram i podawania wody.(na stronie głównej i w kalendarzu)
jn
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 7 z 168