Jesteś tutaj:  Start Aktualności Nikt nie zwolni nas od myślenia
Nikt nie zwolni nas od myślenia Drukuj

Kierowanie ogrodem działkowym, nie jest wcale łatwe. Prezes zarządu sam temu nie podoła. Stąd konieczność bieżącej współpracy z pozostałymi członkami zarządu ogrodu, a w razie potrzeby z działkowcami.

Jeżeli taka dewiza nie przyświeca w codziennej pracy, zaczynają się kłopoty. Podejmowanie decyzji jednoosobowo, mści się na każdym kroku. Jeżeli ta decyzja, w dodatku jest błędna i rodzi negatywne skutki materialne lub finansowe, wtedy zaczyna się problem. Dlatego w sytuacjach wątpliwych, dobrze jest zasięgnąć opinii innych osób, bardziej doświadczonych i nie działać bez przemyślenia.
Podejmując np. decyzję o odprowadzeniu wody z miejsca podtopienia, musimy sprawę głęboko przemyśleć i decyzję poprzeć opinią fachowców, gdyż ignorowanie przyjętego systemu melioracyjnego pomaga jednemu, a drugiemu szkodzi. I tu kłania się apel o myślenie przed wykonaniem, a nie wtedy, gdy zaczynają pojawiać się monity od sąsiadów.
Podobnie jest również w przypadku pójścia na tzw. pozorne oszczędności, gdzie jak się okazuje w konsekwencji oszczędzamy grosze, a tracimy złotówki.
Oprócz przepisów regulujących tok życia w ogrodzie, istnieje potrzeba myślenia w każdym przypadku przed, a nie po fakcie.
Warto zasygnalizować więc ten problem ludziom – decydentom w ROD.
RS