Vademecum działkowca

09 maj 2012


Z satysfakcją informujemy, że na rynek wydawniczy trafiła długo oczekiwana książka, która zawiera pełną i rzetelną, a przy tym bardzo przystępną wiedzę dotyczącą urządzania, zagospodarowania i użytkowania nowej działki oraz modernizacji działki istniejącej.

Dzięki pracy doświadczonego zespołu programowego, autorskiego i redakcyjnego pracującego pod kierunkiem Prezesa PZD mgr inż. Eugeniusza Kondrackiego – redaktora naczelnego, powstała bardzo nowoczesna i praktyczna książka, która spełnia wszystkie oczekiwania i potrzeby zarówno nowego użytkownika działki i jego rodziny, jak i działkowców którzy uprawiają swoje działki już wiele lat i posiadają znaczną wiedzę ogrodniczą i doświadczenie. Z pewnością będzie cennym przewodnikiem i poradnikiem dla działających w ogrodach działkowych i na rzecz działkowców instruktorów Społecznej Służby Instruktorskiej PZD. Książka ta powstała również z myślą o  ogrodnikach amatorach posiadających ogrody przydomowe.                

„Vademecum działkowca” to przede wszystkim potężne kompendium wiedzy z zakresu ogrodnictwa działkowego, w tym modernizacji działek. Poza podstawowymi działami ogrodnictwa tj.: sadownictwo, warzywnictwo, rośliny ozdobne, uprawa i nawożenie gleby, ochrona roślin książka wzbogacona została o rozdziały dotyczące działań w kierunku zmian w zagospodarowaniu działki, gotowe projekty różnych typów działek oraz kwater sadowniczych, warzywników, ogrodów ziołowych. Ponadto zamieszczone zostały ciekawe rozwiązania małej architektury na działce. Niezwykle cennym dopełnieniem zawartej w książce treści jest bogaty dobór kolorowych zdjęć, projektów i rysunków. Książka zostanie przekazana w najbliższym czasie dla członków władz okręgowych i krajowych PZD, instruktorów Społecznej Służby Instruktorskiej PZD, instruktorów etatowych OZ oraz do każdego ROD z przeznaczeniem do bibliotek ogrodowych. Z kolei możliwość zakupienia Vademecum będą mieli nowi członkowie PZD oraz zainteresowani działkowcy!
 

źródło: pzd.pl

Polski Związek Działkowców
Rodzinny Ogród Działkowy "Czeczotka"


ul. R. Traugutta 44
07-410 Ostrołęka
tel./fax: +48 (29) 760-22-65

tel. kom.  516 935 535  Telefony aktywne w godz.  8.00 - 14.00
Regon: 007015915-28679
NIP: 758-18-89-489
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.