Jesteś tutaj:  Start Aktualności Przedruk z portalu Moja Ostrołęka
Przedruk z portalu Moja Ostrołęka Drukuj

Ogródki działkowe Czeczotka z lotu ptaka (wideo)

altHistoria Rodzinnego Ogrodu Działkowego Czeczotka w Ostrołęce sięga roku 1976. Wówczas teren obecnych działek był zachwaszczonym, piaszczystym kawałkiem gruntu, który nie wyglądał wtedy na dobry teren pod uprawy. Dziś prezentuje się nieco inaczej.

U zbiegu ulic Witosa, Traugutta oraz alei Wojska Polskiego ma swój początek zielony teren Rodzinnego Ogrodu Działkowego. 

REKLAMAW sąsiedztwie działek jest m.in. miejski stadion i pływalnia, a z drugiej strony rozpoczyna się przemysłowa część miasta - zakład Stora Enso, który w latach powstawania działek nosił nazwę Ostrołęckie Zakłady Celulozowo-Papierniczea. Nazwę ogrodu wzięto od jednego z dopływów Narwi - rzeczki Czeczotki, która płynie przez tereny działek.

W 2016 roku ROD Czeczotka świętował swoje 40-lecie. Okrągły jubileusz połączony był wówczas z rokrocznie obchodzonym Dniem Działkowca. Podczas imprezy odznaczono zasłużonych działkowców, ale też integrowano się w gronie właścicieli ogródków. Dziś mija już 42 lata od powstania działek. Wielu ostrołęczan, tych młodszych i tych dużo starszych, z ogrodami ma mnóstwo niezapomnianych wspomnień. Jakie są wasze wspomnienia?