Jak rozsądnie pomóc ptakom przetrwać zimę na działce ? Drukuj

 

altKiedy pokrywa śnieżna nie jest zbyt gruba, a temperatura nie spada wiele poniżej zera ptaki poradzą sobie same – będą miały dostęp do nasion i owoców roślin, a także mogą się jeszcze żywić owadami i ich larwami. Kiedy jednak nadejdą silne mrozy, a ziemię przykryje gruba warstwa śniegu – wówczas ptaki często nie są w stanie samodzielnie znaleźć sobie pożywienia, gdyż dostęp do niego jest znacznie utrudniony.
 
Dokarmianie ptaków zaczynamy jesienią,
Więcej…
 
Przypominamy Drukuj
W związku z wykłócaniem się z pracownikiem biura ROD "Czeczotka" o udostępnienie klucza do bramy PRZYPOMINAMY, że  DECYZJĄ KONFERENCJI DELEGATÓW naszego ROD z 28.04 2018 r., od 15.11.2018 r. do 31.03.2019 r. nie można na ogród wjeżdżać samochodami.

Zarząd ROD "Czeczotka" 
 
Budowa przyłącza wody do budynku ROD Drukuj
joomplu:288626.10.2018 r. Ostrołęckie Przędsiębiorstwo Wodno - Kanalizacyjne przystąpiło do budowy nowego przyłącza wody do budynku ROD. Poprzednie, funkcjonowało od lat 60 - tych ubiegłego wieku i było zbudowane z żelaznych rur co powodowało częste awarie. W związku z tym Zarząd ROD "Czeczotka" podjął decyzję o budowie nowego przyłącza.